GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Enis Berberoğlu'ndan flaş karar! Herkes merak ediyordu

Enis Berberoğlu'ndan flaş karar! Herkes merak ediyordu

Enis Berberoğlu'ndan flaş karar! Herkes merak ediyordu

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, avukatları Murat Ergün ve Yiğit Acar aracılığı ile kararını açıkladı. Berberoğlu,Pazartesi sabahından itibaren dışarıyla haberleşmeyi kesme kararı aldığını belirtti.

  Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2018 11:57 Güncelleme: 21 Temmuz 2018 12:32
- - -

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, CHP'den yeniden milletvekili seçilen Enis Berberoğlu hakkındaki davanın dokunulmazlık nedeniyle durdurulması istemini dün reddetmişti. Berberoğlu ise, avukatları aracılığıyla bir açıklama yapmıştı. Berberoğlu'nun, "Yeni hukuksuzluklara karşı, kaçınılmaz olarak ailem ve partimden bağımsız vermem gereken kararları çok yakında kamuoyu ile paylaşacağımı saygıyla duyuruyorum" şeklindeki sözleri dikkat çekmişti.

"PAZARTESİ SABAHINDAN İTİBAREN..."

Enis Berberoğlu, bugün avukatları Murat Ergün ve Yiğit Acar aracılığı ile kararını açıkladı.

Berberoğlu, "Sonuçta Pazartesi sabahından itibaren ailemle, avukatlarımla ve milletvekilleriyle açık-kapalı görüşe çıkmama, mahkemelerde savunma hakkımı kullanmama ve dışarıyla haberleşmeyi kesme kararı aldım" diye belirtti.

Berberoğlu, "Tabii ki görüşemediklerimi çok özleyeceğim ve fakat biliyorum ki her ne kadar ormanda yaşasa da her ağaç tek başına ve ayakta ölür" dedi.

Enis Berberoğlu şunları söyledi:

"İşte bağımsız kararım...

Anayasal hakkımın Yargıtay 16. Daire tarafından ayaklar altına alınmasına ne tepki vereceğimi epeyce düşündüm.

Sonuçta Pazartesi sabahından itibaren ailemle, avukatlarımla ve milletvekilleriyle açık-kapalı görüşe çıkmama, mahkemelerde savunma hakkımı kullanmama ve dışarıyla haberleşmeyi kesme kararı aldım.

Bu zor karar doğaldır ki ailemi, avukatlarımı, partimi ve sevenlerimi mutlu etmeyecek, dolayısıyla onlardan bağımsız ve hatta onlara rağmen uygulamam zorunlu. Ama herkes bilsin ki niyetim onları üzmek değil tam aksine daha fazla üzülmelerini engellemek ve korumak.

Çünkü görüyorum ki benim etrafımda dönen tartışmalarda aileme, partime ve hatta seçmenlerime bile çamur sıçrıyor, çektiğim eziyet yoldaşlarıma korku salma amacıyla malzeme ediliyor.

Tabii ki görüşemediklerimi çok özleyeceğim ve fakat biliyorum ki her ne kadar ormanda yaşasa da her ağaç tek başına ve ayakta ölür.

Enis Berberoğlu
Anayasası Çalınan Milletvekili"

YORUM YAZINEnis Berberoğlu'ndan flaş karar! Herkes merak ediyordu haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM