GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Doğuş Grubu’nda üst düzey gelişme! O isim geri döndü

Doğuş Grubu’nda üst düzey gelişme! O isim geri döndü

Doğuş Grubu’nda üst düzey gelişme! O isim geri döndü

Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Yayın Grubu ile eylül ayında yollarını ayıran isim geri döndü.

  Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2018 13:04 Güncelleme: 11 Aralık 2018 16:13
- - -

Son dönemde zor günler geçiren Doğuş Yayın Grubu’nda dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Eylül ayında kurum ile yollarını ayıran Marka Pazarlama Direktörü Arzu Haksun Güvenilir, görevine geri döndü.

Tecrübeli isim bundan böyle Star TV, NTV ve Kral TV’nin dahil olduğu tüm Doğuş Grubu markalarının pazarlama direktörlüğünü yapacak.

Güvenilir, meslek hayatındaki son 4 yılını Doğuş Grubu bünyesinde oturduğu koltukta geçirmişti.

Arzu Haksun Güvenilir kimdir?

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Etnomüzikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite son sınıfta eğitimi devam ederken Hürriyet gazetesine girdi. Müzik, kültür sanat ve yaşam haberleri yaptı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra İ.T.Ü. Müzik İleri Araştırmaları Etnomüzkoloji Bölümü’nde İngilizce, yüksek lisans programına katıldı. Hürriyet, Yeni Yüzyıl, Radikal gazetelerinde muhabirlik yaptı. Yaşam, Kent, Radyo Cumhuriyet ve NTV radyolarında dünya müziği programları hazırlayıp sundu. Aynı zamanda Radikal gazetesinde müzik yazıları yazmaya devam etti. Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Basın Halkla İlişkiler Birim Yönetmeni olarak yöneticiliğe adım attı. Kurumun, iletişim, medya ilişkileri, organizasyon yönetimi ile birlikte, reklam, pazarlama ve medya planlamasını yürüttü.Yapı Kredi Kültür Sanat’ta 2001 yılında, Beyoğlu sergisi kapsamında bir ilki gerçekleştirerek “Müzikli Söyleşiler”i konsept olarak geliştirerek hayata geçirdi.

Orhan Pamuk (yazar), Yaşar Kemal (yazar), Ömer Uluç (ressam), Mehmet Güleryüz (ressam), Ara Güler (foto muhabir), Aydın Boysan (yazar), Enis Batur (yazar), Ferhan Şensoy (oyuncu /yazar), gibi kültür sanatta önemli yer edinmiş isimlerin medya (basın ve tanıtım) stratejisini yaptı. Çeşitli kültür sanat ve edebiyat projelerinin medya iletişim ve stratejilerini belirleyerek yürüttü. 2010 yılında NTV’de Can Dündar’la Ana Haber’in editör kadrosunda yer alarak, kariyerini televizyon gazeteciliği üzerine sürdürdü… Televizyon gazeteciliği, kurumsal iletişim ve marka yönetimi tecrübesi, atv’de Marka Pazarlama koordinatörlüğünün kapısını açtı. 2011 yılından 2015 yılına kadar atv’de projelerin medya ilişkilerini ve tanıtım stratejisini planlayarak yürüttü. Halen, Doğuş Yayın Grubu bünyesinde bulunan Startv‘de Marka Pazarlama Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

YORUM YAZINDoğuş Grubu’nda üst düzey gelişme! O isim geri döndü haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM