GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/DHA skandal paylaşımı yapan o muhabirle yollarını ayırdı

DHA skandal paylaşımı yapan o muhabirle yollarını ayırdı

DHA skandal paylaşımı yapan o muhabirle yollarını ayırdı

Doğan Haber Ajansı, 10 Ekim katliamını anan öğrenciler için "keşke gerçek olsa" paylaşımını yapan Faruk Kıyak'ın iş akdini feshetti.

  Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2017 09:26 Güncelleme: 13 Ekim 2017 08:08
- - -

Doğan Haber Ajansı muhabiri Faruk Kıyak, Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin 10 Ekim 2015'te Ankara tren garındaki terör saldırısında hayatını kaybedenleri anmak için gerçekleştirdikleri tiyatral canlandırma esnadında "Keşke gerçek olsa" paylaşımında bulunmuştu.

Skandalın fark edilmesinin ardından olay haber sitelerine yansıdı ve sosyal medyada büyük tepki çekti.

İşte bu skandalın ardından Doğan Haber Ajansı harekete geçti ve Faruk Kıyak ile yolları ayırma kararı aldı. Nisan 2016’dan beri Kocaeli bürosunda görev yapan Çınar’ın bu hareketinin Doğan Yayın İlkeleri’ne ters düştüğünü belirten kurum, muhabirin bu paylaşımını kesinlikle onaylamadıklarını belirtti.

DHA: YOLLARIMIZI AYIRDIK
İşte konuyla ilgili Doğan Haber Ajansı'ndan yapılan açıklama:

"Geçen yıldan bu yana Doğan Haber Ajansı Kocaeli bürosunda görevli muhabir arkadaşlarımızdan Faruk Kıyak, kişisel sosyal medya hesabında ajansımızın hiç onaylamadığı ve Doğan yayın İlkeleri’ne ters düşen bir paylaşımda bulundu. Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin gerçekleştirdikleri Ankara Garı terör saldırısının ikinci yıldönümü anma etkinlikleri nedeniyle bazı çevrelerinde haklı tepkilerine neden olan bu paylaşımdan ötürü, Faruk Kıyak ile bugünden itibaren geçerli olmak üzere yollarımızı ayırdığımızı bildiririz."

YORUM YAZINDHA skandal paylaşımı yapan o muhabirle yollarını ayırdı haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM