MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Cumhuriyet Gazetesi'nde dikkat çeken değişim!

Cumhuriyet Gazetesi'nde dikkat çeken değişim!

Cumhuriyet Gazetesi'nde dikkat çeken değişim!

Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, köşesinde, gazetede yapılacak olan birtakım dikkat çeken değişiklikleri aktardı.

  Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2019 07:43 Güncelleme: 29 Ocak 2019 08:50
- - -

Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Şubat ayıyla beraber Kültür-Sanat Kurulu'nu yaşama geçireceklerini belirtirken, bu kurula yazar, şair Ataol Behramoğlu'nun başkanlık yapacağını ifade etti.

Kitap Dergi'de de yaşanacak değişiklikten bahseden Küçükkaya, kendi isteğiyle gazeteden ayrılmak isteyen Turhan Günay'ın yerine, Turgay Fişekçi'nin yayın yönetmenliğini üsteleneceğini aktarırken, şöyle yazdı:

"Şubat ayıyla birlikte Cumhuriyet’te Kültür-Sanat Kurulu’nu yaşama geçireceğiz. Dünyaca ünlü şairimiz, gazetemiz yazarı Ataol Behramoğlu’nun başkanlığını yapacağı ve benim de içinde yer alacağım bu kurul, kültür- sanat sayfalarımızın, her hafta perşembe günleri ücretsiz olarak verdiğimiz Kitap ekimiz ile yeni kitaplarla yeniden hayata geçireceğimiz Cumhuriyet Kitap Kulübü’nün (CKK) daha dolu, daha hareketli olması için çalışacak...

Kitap Dergi’den söz açmışken, okurumuzla birkaç gün sonra yaşanacak 'nöbet değişimini' paylaşmak istiyorum. Değerli Ağabeyimiz Turhan Günay’ın ocak ayının ilk günlerinde ilettiği 'gazeteden ayrılma isteği' yönetimimizce saygıyla karşılandı. Günay, çok uzun yıllar Kitap Dergi’nin yükünü çekti, yayın yönetmenliğini üstlendi. Kitap Dergimiz 1 Şubat’tan itibaren edebiyat dünyamızın saygın isimlerinden Turgay Fişekçi’nin yayın yönetmenliğinde okurlarımıza'merhaba' diyecek. Her hafta perşembe günleri müptelası olduğunuz Kitap Dergi’yi önümüzdeki süreçte yeniliklerle birlikte elinizden yine düşüremeyeceksiniz."

İZMİR TEMSİLCİLİĞİ...

Küçükkaya ayrıca, Cumhuriyet'in İzmir bürosunu tekrardan ayağa kaldıracaklarından bahsederken, gazetenin İzmir temsilciliğine de Hakan Dirik'in getirildiğini ifade etti.

YORUM YAZINCumhuriyet Gazetesi'nde dikkat çeken değişim! haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM