GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/CNN Türk iddiası sosyal medyayı salladı! İsmi değişecek mi?

CNN Türk iddiası sosyal medyayı salladı! İsmi değişecek mi?

CNN Türk iddiası sosyal medyayı salladı! İsmi değişecek mi?

CNN International’ın “CNN Türk’ün kendi isim haklarına zarar verdiği gerekçesiyle isim hakkını çekeceğine” dair iddialar sosyal medyada gündemin ilk sıralarına yerleşti.

  Eklenme Tarihi: 05 Temmuz 2019 09:45 Güncelleme: 05 Temmuz 2019 11:37
- - -

Geçtiğimiz Mart ayı başında CHP, CNN Türk'ten isim haklarını çekmesi için CNN'in Atlanta'daki genel merkezi önünde protesto gösterisinde bulunmuş ve CHP'nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan “CNN isim haklarını CNN Türk’ten geri çekinceye kadar bu mücadelemiz sürecek” demişti.

"CNN İSİM HAKKINI ALDI"

CNN International’ın marka yöneticileri ve hukuk departmanı yapılan başvuruyu değerlendirmişti ve iddialara göre CNN TÜRK’ün yayın politikasının isimlerine zarar verdiği kanaatine vararak isim hakkını geri aldı.

CNN International alınan kararı Demirören Medya’ya iletti ve kanala isim değişikliği için kısa bir süre verdi.

Yine iddialara göre; CNN International'dan açıklama yapılıp, yeni bir ekip görevlendirildi ve CNN Türk çalışanları ile Türkiye'de beraber çalışarak onların CNN standartlarına uymaları için uğraşı verecekleri deklare edildi.

Konu medya dünyasında bomba etkisi yarattı ve sosyal medyada oldukça büyük ilgi görerek Twitter’da #haberkanalınaisimönerim hashtagi ile TT oldu.

YORUM YAZINCNN Türk iddiası sosyal medyayı salladı! İsmi değişecek mi? haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM