MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Cem Küçük'ten bomba yorum: Murat Kelkitlioğlu’nun söylediği rakamlar az bile olabilir...

Cem Küçük'ten bomba yorum: Murat Kelkitlioğlu’nun söylediği rakamlar az bile olabilir...

Cem Küçük'ten bomba yorum: Murat Kelkitlioğlu’nun söylediği rakamlar az bile olabilir...

Murat Kelkitlioğlu'nun CHP iddiasını köşesine taşıyan taşıyan Türkiye yazarı Cem Küçük, CHP'nin rant peşinde olduğunu belirtti.

  Eklenme Tarihi: 08 Şubat 2019 08:30 Güncelleme: 08 Şubat 2019 08:43
- - -

Show Radyo ve Radyo Viva ortak yayınında  dinleyicileri ile buluşan Murat Kelkitlioğlu çok konuşulacak bir iddiayı ortaya atmış ve  ”CHP’de aday açıklama sürecinin uzamasının perde arkasında parti meclisi üyeleri ile adaylar arasındaki rüşvet pazarlığı var, CHP kulisleri uzun süredir bir parti meclisi üyesinin bu yaptıklarıyla çalkalanıyor” demişti.

Kelkitlioğlu'nun bu iddiasına katıldığını belirten Türkiye yazarı Cem Küçük, CHP içindeki çeşitli kavgalarının meşhur olduğunu ve CHP'nin sadece belli il ve ilçelerdeki rantın peşinde olduğunu belirtti. Küçük,  "O yüzden herkes herkesin kuyusunu kazıyor. Murat Kelkitlioğlu’nun dile getirdiği rakamlar az bile olabilir. Yakında işin rengini anlarız. Hâlâ belli ilçe adaylarının açıklanmamasına biraz da bu gözle bakmak lazım." dedi.

Murat Kelkitlioğlu’nun CHP’yi karıştıracak iddiası
 
Murat Kelkitlioğlu, Show Radyo ve Radyo Viva’da "Mayın Tarlası" adıyla yeni bir programa başladı. İlk programda önemli konulara değinen Murat Kelkitlioğlu CHP ile ilgili şok bir iddia ortaya attı. "CHP’de aday açıklama sürecinin uzamasının perde arkasında parti meclisi üyeleri ile adaylar arasındaki rüşvet pazarlığı var” diyen Kelkitlioğlu, “CHP kulisleri uzun süredir bir parti meclisi üyesinin bu yaptıklarıyla çalkalanıyor” dedi. 
Olayın sadece yeni adaylıklarla ilgili olmadığını, mevcut belediye başkanlarıyla ilgili tarifenin de 6-7 milyon liralardan başladığını anlatan Kelkitlioğlu, “CHP’de parti meclisi toplantısı öncesinde Ankara’daki Marriott Otel ve Pelit Pastanesi bu pazarlık ve kulislerin adresi olarak gösteriliyor” diyerek iddiasının arkasında durdu.
CHP’de belediye başkan adayı olmak isteyenlerden 3 milyon lira talep ediliyormuş. Bu noktada başka bir CHP üyesinin anlattıklarını da aktaran Murat Kelkitlioğlu, “Pazarlıkların çok yakın tanığıyım. Bu parti meclisinin avukatı İstanbul’a geldi. Mevcut belediye başkanlarından biriyle buluştu. Görüşmenin içeriğine son derece sinirlenen belediye başkanı, masadan kalktı. Etrafındakilerle birlikte Bağdat Caddesi’ndeki bir restoranda durum değerlendirmesi yaptı. Olayı basına açıklamak istedi fakat yanındakiler tarafından ‘partiyi yıpratırız’ sözleriyle ikna edilerek olayın üstü kapatıldı” iddialarında bulundu.
CHP içindeki çeşitli fraksiyonların kavgaları meşhurdur. Amaçları iktidar olmayan CHP sadece belli il ve ilçelerdeki rantın peşindedir. O yüzden herkes herkesin kuyusunu kazıyor. Murat Kelkitlioğlu’nun dile getirdiği rakamlar az bile olabilir. Yakında işin rengini anlarız. Hâlâ belli ilçe adaylarının açıklanmamasına biraz da bu gözle bakmak lazım.

YORUM YAZINCem Küçük'ten bomba yorum: Murat Kelkitlioğlu’nun söylediği rakamlar az bile olabilir... haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM