MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Cem Küçük yazdı: Eski Cumhuriyet gazetesinin FETÖ ile ortak kumpasları

Cem Küçük yazdı: Eski Cumhuriyet gazetesinin FETÖ ile ortak kumpasları

Cem Küçük yazdı: Eski Cumhuriyet gazetesinin FETÖ ile ortak kumpasları

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, "Eski Cumhuriyet gazetesinin FETÖ ile ortak kumpasları" başlıklı yazısında, geçmiş dönemde Cumhuriyet'te yer alan iki haberi bugünkü köşesinde hatırlattı. 

  Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2018 08:30 Güncelleme: 14 Eylül 2018 09:37
- - -

"Hem Reyhanlı saldırısı hem de MİT tırları haberlerini yeniden ısıtmalarının sebebi, Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Türkiye’yi "teröre yardım ediyor" diye suçlamak ve Lahey’de yargılatmaktı." diyen Cem Küçük, bu iki olayın Cumhuriyet’teki FETÖ’cü networkün ihanet içinde olduğunun resmî belgesi olduğunu söyledi.

Eski Cumhuriyet gazetesinin FETÖ ile ortak kumpasları

2013 Mayıs’ında Reyhanlı Katliamı oldu. Detayları yukarıdaki yazıda anlattım. MİT’in bütün uyarılarına rağmen bu saldırıyı durdurmayan FETÖ’cü savcı Özcan Şişman ve diğer polisler tutuklandı.
Cumhuriyet gazetesini PKK ve FETÖ networkü 2014’te ele geçirince hemen harekete geçtiler. 8 Temmuz 2015’te Ahmet Şık imzalı “Bizimki Gazetecilik, Sizinki İhanet” haberle Reyhanlı dosyası tekrar açıldı. Özcan Şişman’ın mektubu üzerinden hükûmetimiz ve MİT suçlandı.
7 Haziran seçim sonuçlarından alınan cesaretle, Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve MİT’in yargılanmasını istediler. Cumhuriyet gazetesine bu haberi yaptıran FETÖ’cü network, kullanışlı eleman olarak da bir dönem içeride yatırarak kendisine köle ettiği Ahmet Şık’ı kullandı. Şık’ın haberi aslında Şişman ve FETÖ’cülerin Reyhanlı saldırısını bilerek ve isteyerek önlemediklerinin itirafıydı. Suçlarını ikrar etmekten başka bir şey değildi. O haber bile Şişman ve Cumhuriyet’in o dönemki sorumlularını mahkûm etmeye yeter.
FETÖ’cü networkün üzerinden 1,5 yıl geçtikten sonra yaptığı bir diğer kumpas haber de MİT tırlarıyla ilgiliydi. 7 Haziran 2015 seçimlerinden hemen önce vatan haini Can Dündar, MİT tırları haberini güncelleyerek hükûmetimizi ve MİT’i yargılamak istediler...
Hem Reyhanlı saldırısı hem de MİT tırları haberlerini yeniden ısıtmalarının sebebi, Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Türkiye’yi "teröre yardım ediyor" diye suçlamak ve Lahey’de yargılatmaktı. Çok şükür başaramadılar. Bu iki olay Can Dündar, Akın Atalay ve Ahmet Şık başta olmak üzere Cumhuriyet’teki FETÖ’cü networkün nasıl ihanet içinde olduğunun da resmî belgesidir.

CEM KÜÇÜK'ÜN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUM YAZINCem Küçük yazdı: Eski Cumhuriyet gazetesinin FETÖ ile ortak kumpasları haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM