MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Bu yazıyı okuyunca "Allah'ım akıl sağlığımı koru" diyeceksiniz! Cem Küçük yazdı

Bu yazıyı okuyunca "Allah'ım akıl sağlığımı koru" diyeceksiniz! Cem Küçük yazdı

Bu yazıyı okuyunca

FETÖ'yle mücadelenin önemine vurgu yapan Türkiye yazarı Cem Küçük, bazı tahliyeler ve beraatları izah etmenin imkansız olduğunu söyledi. Küçük, özellikle FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasındaki mahkeme kararlarına dikkat çekti.

  Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2019 09:45 Güncelleme: 11 Ocak 2019 09:48
- - -

Bugün kaleme aldığı 'Bu yazıyı okuyunca "Allah'ım akıl sağlığımı koru" diyeceksiniz! ' başlıklı yazısına nasıl başlayacağını bilemediğini ve konunun bir çok ayağı olduğunu söyleyen Cem Küçük,  FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasındaki mahkeme sonuçlarının herkesi bezdirdiğini belirtti.En skandal kararın Konya'dan geldiğini ifade eden Cem Küçük, o kararları detaylı bir şekilde köşesine taşıdı. 

Yargıçlara "15 Temmuz'da şehit olan 251 insanımız aklınıza geliyor mu? Gece yatarken vicdanınız rahat mı?" sorularını soran Küçük yazısını  "FETÖ'cüleri aklayan, kollayan, para karşılığı tahliye edilmesinde katkısı olanları da Allah'a havale ediyorum." sözleri ile tamamladı.

Bu yazıyı okuyunca "Allah'ım akıl sağlığımı koru" diyeceksiniz! 

Bu yazıya başlarken cümleleri yazıp yazıp sildim. Nasıl başlayacağımı bir türlü bilemedim. Çünkü konunun o kadar çok ayağı var ki, neresinden tutayım bilemedim. Okuyunca siz de hak vereceksiniz.
FETÖ'yle mücadelenin ne kadar önemli olduğu herkesin malumu. Başkan Erdoğan salı günü grup toplantısında FETÖ için "Sonunuz geldi" dedi. Doğru ancak bazı tahliyeler ve beraatları akılla izah etmek imkânsız. Özellikle FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasındaki mahkeme sonuçları herkesi bezdirdi. İzmir'de Ahmet Küçükbay, Denizli'de Aynes, Bank Asya ortağı Tacettin Negiş, Adana'da Karteks vb. skandal kararlar çıktı. Ne var ki en skandal karar Konya'dan geldi.
Konya'da herhangi birine en birinci FETÖ'cü kim deseniz akla "Ali Eğemen" geliyor. Konya iş dünyasını 2005-2016 arası FETÖ adına haraca kesen bu şahıs 2016 Ağustosu'nda tutuklanıyor. 05.08.2016 tarihinde şüpheli olarak alınan ifadesinin ilgili kısmında, “….mütevelliye seçilecek olan isimlerin yapının ideolojisini daha yakından benimsemiş, söz dinleyen, yorumlamayan ve itaat eden insanlardan seçildiğini ve bu seçilen kişilerin ekonomik anlamda daha büyük sorumluluk aldıklarını duyuyorum. Mütevelli oluşturulmasının amacı bence yurt, okul vs. gibi kurumların yapılmasının temin edilmesi kısmen finansı ve takibi içindir. …..” şeklinde beyan veriyor.
FETÖ mağduru iş adamı Nusret Argun'un ifadelerinden ve bu ifadelerden yola çıkılarak başka bilgi sahiplerinin de ifadelerine başvuruluyor. Nusret Argun himmet vermediği için FETÖ'nün kumpasları ve yalanlarıyla, yani Ali Eğemen öncülüğünde FETÖ'cü polis ve savcılarla hayatı karartılmak isteniyor. Birçok malına mülküne el konuluyor. 66 ay gibi bir süre içeride haksız yere yatan Nusret Argun Konya'daki en büyük mağdurlardan.
Ali Eğemen ve şirketi Referans YMM A.Ş. tabiri caizse iş adamlarını korkutuyor ve tehdit ediyor. Bu şirket Konya'da kurulduğu günden beri Maliye Bakanlığı'nda inceleme elemanları alanında büyük bir şebeke kuruyorlar. "Bizim şirketle çalışanlar Vergi Dairesi ve Maliye Bakanlığı sizi denetlemezler" algısını herkesin kafasına yerleştiriyorlar. Konya Vergi Dairesi'nde bile, "Sizin işiniz Meram Yeni Yol'da Referans YMM A.Ş.'de çözülür" diyorlar.
Bu ara nottan sonra, Argun'un ifadeleriyle MASAK, Ali Eğemen ve şirketi Referans YMM A.Ş.'yi incelemeye alıyor. 93 sayfalık bir rapor yazıyor. TCK'nın 282. maddesi, "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerleri aklama"yla ilgilidir. Aklama suçu öncül suçu işleyen kişi tarafından işlenebileceği gibi bir başkası tarafından da işlenebilir. Aklama suçunun öncül suçun faili ile diğer kişilerce birlikte incelenmesi de mümkün. İşte MASAK, Ali Eğemen'in 2007-14 arası bütün hesaplarını inceliyor.
Ekte Ali Eğemen üzerine kayıtlı sayısız gayrimenkulün çizelgesini bulacaksınız. Yedi yılda Ali Eğemen'in gayrimenkul alım satımından elde ettiği Değer Artış Kazançları yüzlerce, hatta binlerce. Gayrimenkullerinin satın alma harç matrahı ne kadar biliyor musunuz? Sıkı durun, tam tamına 9.056.600 TL. Yazıyla dokuz milyon elli altı bin altı yüz lira.

CEM KÜÇÜK'ÜN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUM YAZINBu yazıyı okuyunca "Allah'ım akıl sağlığımı koru" diyeceksiniz! Cem Küçük yazdı haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM