GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Olay iddia! CHP yeni TV kanalı peşinde!

Olay iddia! CHP yeni TV kanalı peşinde!

Olay iddia! CHP yeni TV kanalı peşinde!

Bazı CHP MYK üyelerinin doğrudan parti yönetimine bağlı bir kanal için harekete geçtiği iddia edildi.

  Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2018 14:01 Güncelleme: 21 Temmuz 2018 14:12
- - -

İletişimden sorumlu genel başkan yardımcısı Tuncay Özkan'ın müteahhit Ahmet Kopuz'a ait TV kanalını CHP adına satın almak için görüşmeler yaptığı iddia edildi.

Bilindiği gibi, daha önce yerel yayın (Karadeniz) yapan Kültür Radyo Televizyonu (KRT), ekonomik nedenlerle 5 Ağustos 2018 günü yayınına son vereceğini açıklamıştı.

CHP ise bir süre önce muhalif medyayı desteklemek için karar almış, görevi iletişimden sorumlu genel başkan yardımcısı Tuncay Özkan'a vermişti.

CHP kulislerinden sızan bilgilere göre, Halk TV'nin Deniz Baykal'ın yakınlarına ait olması ve Kurultay sürecinin yaşandığı bu günlerde Muharrem İnce'yi desteklemesi, CHP yönetimini doğrudan MYK'ya bağlı bir TV arayışına ittiği belirtiliyor. Özkan ve Toprak'ın, doğrudan kendilerinin yönlendireceği bir yayın organı istediği ileri sürülüyor.

Muhalif yayın yapan TELE 1'in ise doğrudan CHP ile organik bir bağının olmaması, bütün muhalefet kesimlerini içermesine karşın bağımsız bir çizgi izlemesinin de bu arayışın nedenleri arasında olduğu belirtiliyor. 

Yönetime gelebilecek eleştirileri de göğüslemek amacı ile oluşturulacak kanalın, özellikle olası kurultay öncesine yetişmesi için Tuncay Özkan ve Erdoğan Toprak'ın hazır bir kanalı almak üzerine yoğunlaştığı belirtiliyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu girişimden haberi olup olmadığı ya da destekleyip desteklemediği ise henüz bilinmiyor.

KRT'yi de daha önce CHP'li Gürbüz Çapan almak istemiş, ancak satış gerçekleşmemişti.

YORUM YAZINOlay iddia! CHP yeni TV kanalı peşinde! haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM