GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Bakan'dan Mars ve yapımcılar arasındaki sinema kriziyle ilgili flaş açıklama!

Bakan'dan Mars ve yapımcılar arasındaki sinema kriziyle ilgili flaş açıklama!

Bakan'dan Mars ve yapımcılar arasındaki sinema kriziyle ilgili flaş açıklama!

Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Mars Cinema Group ile yapımcılar arasındaki krizle ilgili "Meclis’e önerilerimizi gönderdik" dedi.

  Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2019 12:31 Güncelleme: 08 Ocak 2019 12:52
- - -

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mars Cinema Group ile yapımcılar arasındaki krizle ilgili TBMM’ye önerilerini gönderdiklerini belirtti.

Krize dair açıklama yapan Ersoy, “Promosyonla bilet fiyatını aşağı çekerseniz hasılatta eşitliği bozmuş olursunuz. Sinemada hasılat payı, vergiler çıktıktan sonra kalan eşit şekilde olacak. Bizim önerdiğimiz şekilde yasa geçerse sinemada bilet tartışması kalmaz” dedi.

SİNEMACILARDAN “REVİZE” TALEBİ

Mars Cinema Group ile yapımcılar arasında çıkan kriz sonrasında Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar gibi isimler filmlerini vizyona sokmama kararı almıştı. Krizle ilgili yeni bir yasa tasarısı hazırlandı. Sinemacılar, dün yaptıkları açıklamada söz konusu yasayı olumlu bulduklarını, ancak tekelleşmenin önüne geçmek için bazı revizelerin yapılması gerektiğini belirtti. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan 5224 sayılı Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkındaki Kanun, yarın Meclis’te görüşülecek.

YORUM YAZINBakan'dan Mars ve yapımcılar arasındaki sinema kriziyle ilgili flaş açıklama! haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM