GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/Asmalı Konak'ın Haydar'ı intihar etti

Asmalı Konak'ın Haydar'ı intihar etti

Asmalı Konak'ın Haydar'ı intihar etti

Tiyatro ve sinema oyuncusu Yaman Tarcan (50), geçtiğimiz cumartesi akşamı Kadıköy'deki evinde, babasından miras kalan tabancayla hayatına son verdi.

  Eklenme Tarihi: 04 Mayıs 2009 15:04 Güncelleme: 04 Mayıs 2009 15:04
- - -

Tiyatro ve sinema oyuncusu Yaman Tarcan (50), geçtiğimiz cumartesi akşamı Kadıköy'deki evinde, babasından miras kalan tabancayla hayatına son verdi. İsviçreli yönetmen Xavier Koller'e Oscar ödülü kazandıran, Almanya'ya göç eden Türk ailelerin dramının anlatıldığı "Umuda Yolculuk" filminin oyuncuları arasında yer alan, Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği üyesi Tarcan'ın Göztepe'deki evinin yatak odasından, saat 17.15 sıralarında tek el silah sesi duyuldu. Bu sırada henüz üç ay önce evlendiği eşi Nurdan (Gür) Tarcan, yatak odasına girdiğinde, Tarcan'ı, yanı başında tabancayla kanlar içinde yatarken buldu. Komşuların ihbarıyla eve gelen sağlık ekipleri, tabancayı ağzına ateşleyen Tarcan'ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Tarcan'ın bir yakının idiasına göre Yaman'ın bir yıldır düzenli iş bulamadığnı ve bu sürede bankalara yaklaşık 20 bin TL borçlanarak bunalımda olduğunu biliyordum dediği öğrenildi. Yaman Tarcan'ın cenazesi bugün Teşvikiye Camii'nde öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Kasımpaşa Kulaksız Mezarlığı'na defnedilecek.
 
Eşi de işsiz

"Kayıp Cennet İnsanları" ve "Naciye'yi Kim Sevmez" adlı yapımlarda sanat yönetmenliği yapan Tarcan'ın eşi Nurdan Tarcan'ın da işsiz olduğu öğrenildi. Çiftin yakın aile dostu Sunar Kural Aytuna, Yaman Tarcan'ın çok uzun süredir içki içmediğini belirterek "Geçenlerde mangal için çağırmıştık, Yaman da bana 'Sunar uzun zamandır içki içmiyorum, gelmesem dahi iyi olur' demişti. Yani içkiyle ilgili bir problem yoktu. Maddi sıkıntı yüzünden böyle bir yolu seçmesi ise çok kötü. Oyuncular ancak uzun süreli dizilerde yer aldığı zaman düzenli fatura ödeyebiliyor. Bunun dışında bir güvenceleri yok. Çalışsalar da çalışmasalar da maddi sıkıntıları devam eder" dedi.

Tarık Akan: 11 aydır işsizdi

Yaman Tarcan'ın ölüm haberini alır almaz eve koşan Tarık Akan ise şunları söyledi: "Çok üzgünüz. Yaman, 11 aydır işsizdi. Biz de kendsine iş sağlamak için bazı dizilerle görüşmeler yapıyorduk ama bu süre içinde Türkiye'desosyal bir yara haline gelen işsizlik sanat dünyasında da krize yol açtı. Sanatçıların bu anlamda bir geleceği olmadığı gibi destek olduğu söylenen kurumlar da yetersiz. Kendisi sanıyorum depresyona girdi. Sonuç ortada. Kendisine iş bulamadı. Bulmak için zaman gerekiyordu ama zaman yetmedi."
 

Yaman Tarcan'la Nurdan (Gür) Tarcan, 8 Mart 2009'da evlendi.

YORUM YAZINAsmalı Konak'ın Haydar'ı intihar etti haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 1 YORUM
  • Misafir04 Mayıs 2009 22:39

    neden bukadar acındıryorsunuz anlamıyorum parayı bulunca iyi olmayınca kötü , aldıgın paraları harca ver içkiye

    Katılmıyorum%0Katılıyorum%0