TV HABER
ANASAYFA/TV HABER/Aralık ayında en çok hangi haber kanalı izlendi?

Aralık ayında en çok hangi haber kanalı izlendi?

Aralık ayında en çok hangi haber kanalı izlendi?

2018 yılı geride kalırken haber kanallarının reyting oranları da netleşti. TRT Haber, Aralık ayında da zirveyi kaptırmadı

  Eklenme Tarihi: 02 Ocak 2019 10:42 Güncelleme: 02 Ocak 2019 11:09
- - -

Geçtiğimiz yıl yükseliş trendine giren TRT Haber, Aralık ayında tüm kişilerde en çok izlenen haber kanalı oldu. Kanal, AB grubunda yükselişini sürdürürken 20+ABC1 grubunda da birinciliği üstlendi. Son üç aydır kesintisiz bir şekilde en çok izlenen kanal olan TRT Haber Aralık ayında diğer haber kanallarıyla arasındaki farkı açtı. 

TRT Haber’in izlenme oranlarındaki bu artış, kanalın saha haberciliğine ağırlık vermesi ve özgün içerik üretmesiyle ilişkilendiriliyor. Kanalın Aralık ayında çok izlenmesinde Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon hazırlığı kapsamında sınırdan yaptığı yayın ve özel haberlerin de etkili olduğu değerlendiriliyor. TRT Haber Fırat’ın doğusundaki terör mevzilerini bir çok kez havadan görüntülemiş, bu özel haberler tüm Türkiye’de ses getirmişti. Kanal, yayın politikasıyla Türkiye’de içerik belirleyen referans noktası haline gelmişti. 

TRT Haber’in 2019 yılında da aynı iddialı yayın politikasını sürdüreceği, saha yayıncılığına ağırlık vereceği belirtiliyor.

YORUM YAZINAralık ayında en çok hangi haber kanalı izlendi? haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM