TV HABER
ANASAYFA/TV HABER/Akit TV'nin skandal yayını RTÜK'ü karıştırdı...

Akit TV'nin skandal yayını RTÜK'ü karıştırdı...

Akit TV'nin skandal yayını RTÜK'ü karıştırdı...

Akit TV spikeri, İsmet İnönü için canlı yayında skandal ifadeler kullandı... RTÜK uzmanı ve bazı üyeler "cevap hakları var" diye cezaya karşı çıktı... Toplantıda karar alınamadı...

  Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2017 09:41 Güncelleme: 21 Mayıs 2017 18:25
- - -

Akit TV’de yayınlanan ‘Gün Başlıyor’ isimli programda sunucunun skandal sözleri, Radyo Televizyon Üst Kurulu’nu karıştırdı.
 
Akit TV’de yayınlanan ‘Gün Başlıyor’ isimli program sunucu, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün eşiyle birlikte fotoğrafını ekrana verip "Bak bu Venizelos, tanıştırayım denize döktüğünüz, yanındaki de sizin lideriniz, bak burada sırıtıyor. İnönü. Bak görüyor musunuz? Bak tipe bak, yanındaki de karısı. Siz ancak karılarınızı kollarına verirsiniz" dedi...

Bunun üzerine konu RTÜK'e şikayet edildi...

Programla ilgili hazırlanan uzman raporunda, sözlerin ‘ifade özgürlüğü’ne girdiği ve hakaret olmadığı savunuldu.

1973 yılında yaşamını yitiren İsmet İnönü ile 1992 yılında yaşamını yitiren Mevhibe İnönü’nün yargı, cevap ve düzeltme haklarının bulunduğu kaydedildi. Uzman raporunda cezaya gerek görülmediği de ifade edildi.

Rapor RTÜK toplantısında ele alındı. Sunucunun argo içeren sözleriyle ilgili AK Parti kontenjanından seçilen üyeler, bu sözlerin hakaret içermediğini ve yaptırıma gerek olmadığını savundu.

Toplantıya 3 üye katılmadı. Yaptırım kararı alınabilmesi için en az 5 üyenin oyu gerekiyordu. Ancak yapılan oylamada, AK Parti kontenjanından seçilen 3 üye ‘yaptırım uygulanmasın’ diğer 4 üye ise ‘yaptırım uygulansın’ oyu verince, karar alınamadı. Karar bir sonraki toplantıya kaldı.

YORUM YAZINAkit TV'nin skandal yayını RTÜK'ü karıştırdı... haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 1 YORUM
  • Vah..20 Mayıs 2017 12:22

    Iktidara degen bi tarafi olsaydi sucu bucu diye baslardi orkestra.. Asalim keselim.. Basin özgürlügünü diger gazetecileri içeri atarken de hatirlasaniz. Ha ama pardon onlar ilisigi olmasa da teröre felan destek çikmislardir.

    Katılmıyorum%0Katılıyorum%0