MEDYA KÖŞESİ
ANASAYFA/MEDYA KÖŞESİ/Abdurrahman Dilipak'tan AK Parti'ye İmamoğlu uyarısı! Başınıza bela olur

Abdurrahman Dilipak'tan AK Parti'ye İmamoğlu uyarısı! Başınıza bela olur

Abdurrahman Dilipak'tan AK Parti'ye İmamoğlu uyarısı! Başınıza bela olur

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için AK Parti'ye çağrı yaptı.

  Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2019 08:44 Güncelleme: 19 Nisan 2019 09:15
- - -

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, tartışmalı geçen İstanbul seçimleriyle ilgili AK Parti'ye uyarılarda bulundu. 

İmamoğlu AK Parti’nin başına bela olur

"Ve İmamoğlu" başlıklı köşesinde Dilipak, karşı tarafı suçlu göstermekten ziyade ‘Biz nerede yanlış yaptık’ deseler ne iyi ederler." diye yazdı. AK Parti'nin seçimlerin iptali ve yenilenmesi için yaptığı başvuruya değinen yazar, yazısını böyle tamamlıyor:

"Dün İBB seçimini kazanan bir belediye başkanı idi. Bugün yaşanan süreçten sonra mazbatasını alırken zafer kazanır gibi aldı. Yarın seçim yenilenir ve yine kazanırsa CHP’de liderliğe giden yol açılır. Mazbatası iptal edilir ve tekrar seçilemezse, dün yaşanan sayım tartışması tekrar yaşanır ve İmamoğlu ‘mağdur’ olarak görülür ve yine öne çıkar. İmamoğlu seçim kazanan biri olarak, orada oturursa CHP’de yıldızı parlar. Kılıçdaroğlu’na rakip olur ve partisi yönetimin başını ağrıtır. Sonra bir açığını yakalarsanız görevden alırsınız, kimse de size ses çıkartmaz, partisi de sahip çık(a)maz.

Ama onu görevden alırsanız, partisi ona sahip çıkar, saldırırlar, İmamoğlu AK Parti’nin başına bela olur ve bir takım yolsuzluk dosyaları açılır ki, ortalık çamur deryasına döner. İmamoğlu’nun ilk mesajlarının satır aralarında aba altından sopa gösterimi vardı sanki. ‘Deme derim ha’ der gibi idi. Yani, bir ‘günah dengesi’nden söz eder gibi idi. İmamoğlu geçmiş dönemdeki işleri hakkında kendisinden hesap sorulmasın diye, İBB dosyalarından işine yarayacak bir şeyler bulmaya çalışacaktır.

Bu iş adamlarına da güvenmeyin. Onlar için ‘gelen ağam, giden paşam.’ Mühür kimdeyse onların aşkı onadır. Onların satmayacakları kimse yoktur."

YORUM YAZINAbdurrahman Dilipak'tan AK Parti'ye İmamoğlu uyarısı! Başınıza bela olur haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 1 YORUM
  • Mustafa Rifat Öniz20 Nisan 2019 10:34

    Böyle bir yazı size hiç yakışmadı, insan "sen de mi brütus" diyeceği geliyor, sanki yolsuzluk var gibi yazıyorsun, kendi yazınla onların aramasına gerek kalmadan senin yazınla kendin Ak Partisine zarar veriyorsun. onların en büyük geçim kaynağı olan yalancılıktan vazgeçmezler ve en ufak bir hatayı hırsızlık olarak sunarlar, onun için daha ilk günden gizli bilgileri dışarı çıkarmak için girişimde bulunuyor, sizin gibiler desteksiz ayni chp gibi eleştiri yaparsanız en büyük kötülüğü yaparsınız ve yapıyorsunuz. Yazık.

    Katılmıyorum%0Katılıyorum%0