GÜNDEM
ANASAYFA/GÜNDEM/ABD o gazeteciyi gözaltına aldı

ABD o gazeteciyi gözaltına aldı

ABD o gazeteciyi gözaltına aldı

Press TV’nin Amerika doğumlu çalışanı Merziye Haşimi, Amerika’da polis tarafından St Louis Lambert Havalimanı’nda gözaltına alındı.

  Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2019 13:10 Güncelleme: 16 Ocak 2019 13:10
- - -

İran’ın İngilizce yayın yapan haber kanalı Press TV’nin Amerika doğumlu çalışanı Merziye Haşimi, Amerika’da polis tarafından St Louis Lambert Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre; Haşimi’nin başkent Washington’da Pazar gününden bu yana gözaltında tutulduğu belirtilirken hakkındaki suçlamaya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Amerika Federal Soruşturma Bürosu FBI da konuya ilişkin soruları yanıtsız bıraktı.

İKİ GÜNDÜR SADECE BİSKÜVİ YEDİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ

Press TV, sunucu ve belgesel yapımcısı Haşimi’nin, ailesini ziyaret etmek üzere Amerika’da olduğunu ve gözaltına alındıktan iki gün sonra kızını aramasına izin verildiğini açıkladı.

Press TV, Haşimi’nin Melanie Franklin adıyla Amerika’da dünyaya geldiğini, Müslüman olduktan sonra adını Merziye Haşimi olarak değiştirdiğini de belirtti.,

Press TV, Haşimi’nin gözaltında tutulduğu sürede kendisinin başörtüsü takmasına izin verilmediğini ve yemek olarak kendisine domuz eti verilmek istendiğini bu sebeple iki gündür sadece bisküvi yediğini öne sürdü.

Reuters Haber Ajansı bu iddiaları henüz doğrulayan bir bilgiye ulaşamadığını belirtti.

Haşimi 10 yıldan uzun bir süredir İran’da yaşıyor. Bugüne kadar Amerika’da Müslüman kadınlara ve Afrika kökenli Amerikalılara karşı uygulanan ayrımcılıkla ilgili haberler yapmıştı.

Benzer Haberler

YORUM YAZINABD o gazeteciyi gözaltına aldı haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM