TV HABER
ANASAYFA/TV HABER/3N Medya hangi deneyimli ismi kadrosuna kattı?

3N Medya hangi deneyimli ismi kadrosuna kattı?

3N Medya hangi deneyimli ismi kadrosuna kattı?

3N Medya, yeni kurduğu haber kanalı için deneyimli bir gazeteciyle daha anlaştı.

  Eklenme Tarihi: 15 Mart 2019 13:30 Güncelleme: 15 Mart 2019 13:32
- - -

33 yıl boyunca, birçok kanalın haber merkezlerinde farklı görevlerde çalışarak, Türkiye ve dünya tarihine tanıklık eden Burak Ersemiz, Alican Değer ile el sıkıştı.

Ersemiz’in farklı formatta bir haber program hazırlayıp sunacağı öğrenildi.

BURAK ERSEMİZ KİMDİR?

1969 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1986 yılında lisede okurken Bulvar ve Tercüman Gazeteleri’nin Anadolu Yakası Muhabiri olarak mesleğe adım attı. 1988 yılında göreve başladığı Hürriyet Gazetesi’nden 1996 yılında ayrılarak Kanal D Televizyonu’nda işe başladı. 2001 – 2008 yılları arasında Atv Haber’de 2008 – 2014 arasında da Show Haber’de muhabirlik yaptı. Ersemiz, daha sonra Habertürk Gazetesi’nde çalıştı. Muhabirliğin yanı sıra istihbarat şefliği, haber müdürlüğü ve Siyaset Meydanı programının edötörlüğünü yaptı.

Burak Ersemiz, Polis-Adliye muhabirliğinin dışında özellikle 1998 – 2005 yılları arasında başta İsrail –Filistin olmak üzere Arnavutluk, Afganistan ve Kuzey Irak’taki çatışmaları haberci olarak yerinde izledi.

Sürekli Basın Kartı sahibi olan Ersemiz, mesleki bir çok ödülün yanı sıra son Van depreminde yaptığı bir haberle, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti ,Metin Göktepe Ödülleri ve Nezih Demirkent Haber ödüllerini aldı. Ersemiz’in “Ömrüm” isimli bir Jitem personelinin hayatını anlattığı yayımlanmış kitabı bulunuyor.

YORUM YAZIN3N Medya hangi deneyimli ismi kadrosuna kattı? haberine yorum yapın

fb tw gp rs Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
TÜM YORUMLAR 0 YORUM